22 Nisan 2013 Pazartesi

Son Seçim Anketi - Seçmen kimi istiyor Nisan 2013

Seçim anketi tartışmaları devam ederken, araştırma şirketleri birbirinden farklı anket sonuçları yayınlanmaya devam ediyor.

Çözüm süreci ve akil insanlar komisyonu tartışmaları ekseninde oluşan politik gündemde, en çok merak edilen konulardan birisi, hükümete olan destek ve önümüzdeki yerel seçimler Ak Parti'nin alacağı oy oranı. Son olarak Kamu- Ar (Kamuoyu Araştırma Merkezi)'ın yayınladığı seçim anketi ve çözüm sürecine yönelik araştırma sonuçları, çok konuşulacak türden.

Şirketin toplamda 17 il merkezi 3 binden fazla kişiyle yüz yüze yaptığı anket 1 - 7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu gün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusunun sonucunda ortaya çok ilginç sonuçlar çıktı. Anket sonuçlarına göre Ak Parti 2002 seçimlerinden sonraki en düşük oy oranında.

İşte Kamu - Ar'ın yayınladığı seçim anketi sonuçları...
Yerel Secim Anketi
  AK Parti: %37,4
  CHP       : %27,1
  MHP      : %24,7
BDP       : %5,9

1 yorum:

  1. Yerel Seçim tartışmalarının aksine, asıl dikkat çekilmesi gereken nokta olarak seçim anketi sonuçlarına bakılması gerekiyor. Birçok anket şirketi, sık sık seçim anketi yapıyor ancak hepsinde farklı sonuçlar ortaya çıkıyor.

    YanıtlaSil